پروژه پهنه C

پهنه C (پهنه نارنجستان) شهرک چیتگر در منطقه 22

تعاونی مسکن مهندسی نیروی زمینی ارتش در سال ۱۳۵۹ برای ساخت مسکن برای عضوها، احداث شد.

پروژه پهنه C شهرک چیتگرتعاونی مسکن اداره مهندسی نزاجا که در منطقه 22 بنام پروژه نیروی زمینی ارتش شناخته می شود در قابل چهار برج که معروف به برجهای چهارگانه می باشد در پهنه C شهرک چیتگر حال اجرا است. برجهای پهنه نیرو زمینی در مجاورت و نزدیکی باغ ملی گیاه شناسی واقع گردیده و از نطر ویو و آب و هوای مناسب بکی از پروژه های ویژه منطقه 22 می باشد.

نام گذاری برج های پهنه C

پهنه C به پهنه نارنجستان هم معروف می باشد که نارنج 1 و2 بلوک های پدافند هوایی ارتش می باشند نارنج 3 پروژه مرجان نداجا، نارنج 4 برج H4 (نیروی هوایی ارتش) و بلوک های نارنج 5 ، نارنج 6 و نارنج 7 پروژه نیروی زمینی ارتش یا معاونت مهندسی نزاجا و پروژه نارنج 8 مربوط به شرکت نپا سازه می باشد.

برج های پروژه پهنهC  شهرک چیتگر(پهنه نارنجستان)

در پهنه C  پروژه چیتگر هشت برج طراحی شده که چهار برج از آن ها توسط نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، دو برج توسط نیروی هوایی و دو برج توسط نیروی دریایی احداث گردیده اند.

 • ۳ بلوک نیروی زمینی ۱۸۰ واحد تیپ ۹۳ متری وجود دارد که هر بلوک ۶۰ واحد ۹۳ متری دارا می‌باشد.
 • همچنین در متراژ های ۱۱۰، ۱۲۱، و ۱۳۵ متری ۳۶۰ واحد وجود دارد و در هر بلوک ۱۲۰ واحد از تیپ های فوق قرار میگیرد.
دسترسی های پهنهC  چیتگر

دسترسی آسان به اتوبان های همدانی- حکیم، خرازی- همت، تهران کرج و لشگری و همچنین پهنه C شهرک چیتگر، و دسترسی فوق العاده ای به 2 ایستگاه مترو ایران خودرو و ورداورد و ایستگاه های در دست تاسیس میدان بازارچه و شهرک چیتگر را نیز دارد.

چشم انداز های پهنه C شهرک چیتگر
 • از شمال به شهربازی هزار و یک شهر و مجتمع تجاری تفریحی ایرانمال و هایپر استار و کوه
 • از جنوب به باغ گیاه شناسی و جنگل چیتگر
 • از شرق به دریاچه مصنوعی شهرک چیتگر(شهدای خلیج فارس) و مجتمع تجاری اداری آرتمیس
 • همچنین شهرک چیتگر دارای بزرگترین مجتمع تجاری در شهرک مسکونی در منطقه 22 به نام تجاری چهار باغ است که مراکز فرهنگی اموزشی درمانی ورزشی و تفریحی برای ساکنین شهرک چیتگر فراهم کرده است.

متراژ واحد های پروژه نیرو زمینی چیتگر:

 • واحد های 93 متری که 1 اتاق خواب دارند
 • واحد های 110متری که 2 خواب دارند
 • 121 متری که 2 اتاق خواب دارند
 • واحد های 135 متری که 3 اتاق خواب دارند

تیپ نقشه واحد ها در برج نیروی زمینی :

در هر طبقه برج های نیروی زمینی ارتش ۱۴ واحد مسکونی قرار دارد
۲ واحد ۹۳ متری تک خواب
۴ واحد ۱۱۰ متری دو خواب
۴ واحد ۱۲۱ متری دو خواب
۴ واحد ۱۳۵ متری سه خواب

که در مجموع ۱۲۶۰ واحد مسکونی میباشد.

مشخصات برج های ۴ گانه نزاجا (نیروی زمینی ارتش) :

برج های 4 گانه نیروی زمینی ارتش نزاجا واقع شده در شهرک چیتگر پهنه C بلوار پژوهش غرب دریاچه چیتگر است.

این برج های ۴۰ طبقه دارای ۳۴ طبقه مسکونی ۵ طبقه منفی پارکینگ و انباری و ۱ طبقه لابی و مشاعات است. اسکلت برج های نیروی زمینی بصورت فلزی با اتصالات پیچ و مهره میباشد و بازدارندگی بسیار مقاومی در برابر زلزله دارد. طراحی واحد های برج های نیروی زمینی به گونه ای است که همه واحد ها دارای تراس می باشند.

واحدهای پروژه چهارگانه در 4 تیپ 93 متری (یکخوابه)، 110 و 121 متری (دوخوابه) و 135 متری (سه خوابه) طراحی شده اند که در تمام طبقات از همه تیپ ها واحد، جهت انتخاب اعضا وجود دارد. اعضای تعاونی نیروی زمینی ارتش تنها متراژ واحدشان را انتخاب کرده اند و انتخاب طبقه و جهت واحد در انتهای کار و منوط به خوش حسابی هر عضو در پرداخت اقساط و رتبه بندی توسط تعاونی می باشد. هر عضو طبق رتبه اعلامی تعاونی نسبت به انتخاب طبقه و جهت واحد خود اقدام می نماید. تحویل واحدهای پروژه نیروی زمینی طبق محاسبات تعاونی، سال 1401 اعلام شده است.

برج های چهارگانه نزاجا

یکی از مهم‌ترین پروژه چیتگر پهنه C برج های چهارگانه نزاجا هستند که همانطور که از نامشان پیداست، توسط نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی احداث گردیده اند و در این برج های چهارگانه واحدها با متراژهای متفاوتی در اختیار خریداران قرار می گیرند که از متراژ ۹۳ متر تک خوابه، تا ۱۳۵ متر سه خوابه را شامل می شوند.

 • برج اول از این چهار مجموعه برج تا پایان سال ۱۴۰۱ به مرحله بهره برداری خواهید رسید.
 • زمان تحویل برج دوم سال ۱۴۰۲ اعلام شده
 • زمان تحویل برج سوم ۱۴۰۳ اعلام شده
 • برج چهارم به احتمال قوی تا سال ۱۴۰۴ یا ۱۴۰۵ به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

این برج های مجلل چیتگر به دلیل قرار گیری در قسمت غربی دریاچه چیتگر و قسمت جنوبی باغ ملی گیاه شناسی دارای موقعیت مکانی بسیار خوبی است که همین موقعیت مکانی مناسب دسترسی این برج ها را به ایستگاه های انوبوس و مترو بهتر می کند، همچنین قرارگیری در نزدیکی دریاچه باعث آب و هوای مطبوع در اطراف برج می شود.

برج دوقلوی مرجان (نارنج 3)

این برج که توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران احداث گردیده است، دارای واحدهای کوچک تری نسبت به برج های چهارگانه نزاجاست. متراژ واحدهای این برج بین 8۰ تا ۱۵۰ متر مربع می باشد و به همین دلیل افرادی که توان مالی کمتری دارند، می توانند در این برج سرمایه گذاری نمایند. این برج دارای 5 تیپ نقشه با متراژهای 80، 105، 120، 130، 150 متر می باشد.

واحدهای 80 متری، تک خواب و واحدهای 105، 120، 130 متری 2 خواب و واحد 150 متری 3 خواب میباشند.

امکانات برج مرجان نیروی دریایی

برج مرجان نخستین آسمان خراش در تهران و در محدوده دریاچه چیتگر می باشد.سیستم مدیریت برج به گونه ای کاملا هوشمند طراحی شده به نحوی که همگی واحدهامجهز به فن آوری  Bms و Ipmedia  سنجنده های مصرف انرژی خواهند بود و مصرف انرژی ساکنین (شامل آب گرم – آب سرد – برق – گاز) به صورت جداگانه و هوشمند محاسبه شده و صورتحساب مجزا صادر می گردد.

یکی از مزایای برج دوقلوی مرجان این است که این برج دارای سیستم هوشمند است، همچنین در برابر زلزله مقاوم بوده و به راحتی فرو نمی ریزد. به صورت کلی به دلیل استفاده از سازه فلزی در بدنه این برج مقاومت آن بالاتر رفته است و می توان این برج را اولین برج بدنه فلزی در ایران و حتی در خاورمیانه دانست.

اسکلت این پروژه فلزی و اتصالات پیچ و مهره  همچنین سقف از نوع عرشه فولادی و سفت کاری نیز بنای سبک می باشد.

مکان قرار گیری این برج این امکان را می دهد که واحد ها ویوی باغ موزه ملی گیاه شناسی، ایران مال و پارک چیتگر را دارا باشند.

برج دوقلویH2 (نارنج 4) 

این برج توسط تعاونی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران احداث شده است، و همچون سایر برج ها از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار می باشد.

برج دوقلوی H2 در ۲۹ طبقه احداث گردیده است که در هر طبقه تعداد ۱۴ واحد قرار دارند. متراژ واحدهای موجود در این برج از ۷۴ متر تا ۱۵۴ متر است.

برج دوقلویH2  :

برج دوقلویH2  در 29 طبقه توسط تعاونی مسکن مرکزی نیروی هوایی ارتش در حال ساخت می باشد. این تعاونی بجز این پروژه، ساخت برج دیگری به نام B3 را که مختص خلبانان نیروی هوایی ارتش می باشد، در پهنه A شهرک چیتگر برعهده دارد که به این پروژه در مطالب قبلی پرداخته ایم. برج H2 شهرک چیتگر در سال 97 توسط اعضا انتخاب واحد شده و تمامی اعضا علاوه بر متراژ، طبقه و جهت واحدشان را براساس اولویت بندی اعلامی تعاونی انجام داده اند. متراژ واحدهای این پروژه از 75 تا 157 متر است. موقعیت مکانی برج نیروی هوایی شهرک چیتگر از مزایای این پروژه می باشد، چرا که برج H2 در جنوبی ترین لاین پهنه C قرار گرفته است و باغ ملی گیاه شناسی بدون هیچگونه مانعی در برابر دیدگان ساکنین این برج، مخصوصا واحدهای جنوبی گسترده خواهد شد.

برای دیدن فایل های فروشی یا اجاره ای این برچ ها، اینجا را کلیک کنید.