پروژه شهید خرازی در منطقه 22

پروژه شهید خرازی، از بهترین پروژه های در حال ساخت در منطقه ۲۲ می باشد. مجری ساخت این پروژه بنیاد تعاون سپاه و تعاونیهای زیر نظر آن است. پروژه خرازی از ۴۴ بلوک تشکیل شده است، هر کدام بین ۲۵ تا ۳۲ طبقه دارند. مساحت کلی زمین اختصاص داده شده به پروژه شهید خرازی  ۳۶۸,۲۸۹ مترمربع می باشد. واحدها در این پروژه با متراژ های حداقل ۱۰۲ و حداکثر ۱۳۸ متر ساخته می شوند. پروژه خرازی یکی از پروژه های ایده آل و مجهز مسکونی در منطقه ۲۲ است. در ساخت این پروژه، از بهترین مواد با کیفیت بالا مخصوصاً برای ساخت اسکلت ساختمان استفاده می شود. از دیگر امتیازات پروژه شهید خرازی به دسترسی بالا و امکانات رفاهی آن میتوان اشاره کرد.

موقعیت شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی به سبب قرار گیری در منطقه 22 از شرایط محیطی و جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار می باشد. چرا که منطقه 22 یکی از جدیدترین و البته بهترین مناطق تهران از نظر آب و هوایی و برخورداری از امکانات؛ بوده و پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش سرمایه و سود آوری در بخش های مختلف را دارا می باشد.
این شهرک بزرگ در وردآورد منطقه 22 و در مجاورت آتی شهر قرار داشته و جایگیری آن به گونه ای است که در محدوده غربی دریاچه چیتگر واقع شده و در نزدیکی بازار بزرگ ایران مال قرار دارد. از منظری دیگر؛ موقعیت شهرک خرازی به صورتی است که در بخش شمالی آن اتوبان خرازی و در بخش جنوبی آن اتوبان حکیم را شاهد هستیم که این شریان ها و راه های ارتباطی؛ دسترسی های بسیار مناسبی را برای این مجموعه بزرگ رقم زده و امکان تردد افراد را به راحتی فراهم آورده است. 

دسترسی های پروژه:

شهرک شهید خرازی به اتوبان های حکیم و همت دسترسی دارد و همچنین فاصله 500 متری تا ایستگاه مترو وردآورد و ایرانمال سبب افزایش میزان تقاضا در این شهرک گردیده است .

معرفی کلی پروژه و سازندگان :

 شهرک شهید خرازی یکی دیگر از از پروژه های بزرگ در حال ساخت ، توسط بنیاد توانمند تعاون سپاه و 6 تعاونی زیر مجموعه ان است . این سازمان که دارای پیشینه چشمگیر و درخشان به سبب فعالیت بسیار پر قدرت خود بوده است و سابقه ساخت پروژه هایی همچون :
 • برج زیتون
 • برج آسمان
 • شهرک شهید باقری
 را در کارنامه خود را دارد ، اینبار اقدام به ساخت یک پروژه عظیم در قالب یک شهرک مدرن با تمامی امکانات روز در یکی از نقاط لوکس غرب تهران در منطقه 22 به نام بلوار اردستانی کرده است .
این پروژه که بر حسب تعداد واحد ها قرار است تا 9500 خانوار را در خود ساکن کند دارای کیفیت ساخت بالای اسکلت ساختمان ، زیبایی لابی و متریال برند ، امتیاز بالایی در مواردی همچون دسترسی اتوبانی امکانات رفاهی مراکز خرید و تفریحی و مراکز آموزشی و فرهنگی درون مجموعه می باشد .

مساحت ، کاربری و معابر شهرک :

علی رغم اینکه شهرک شهید خرازی دارای 8000 واحد مسکونی میباشد ، جانمایی برج ها و معابر به گونه ای تعبیه شده که تردد به سهولت و بدون اندکی ترافیک صورت گیرد.
همچنین لازم به ذکر است کاربری غیر مسکونی شامل امکانات رفاهی ، تجاری ، اداری ، فرهنگی ، درمانی ، ورزشی و غیره میباشد.به نوعی که ساکنین این شهرک عظیم بتوانند انواع نیاز به این تشریفات را در داخل همین شهرک مرتفع کنند.
 • زمین پروژه: 368289 متر مربع
 • غیرمسکونی پروژه : ۵۴۹۱۸مترمربع
 • مسکونی پروژه : ۱۱۴۹۷۸مترمربع
 • مساحت معابر سواره رو پروژه : ۱۱۰۷۷۲متر مربع
در طراحی این شهرک بزرگ 44 بلوک با تعداد طبقات متفاوت را شاهد هستیم و روند اجرا و ساخت هر کدام از بلوک های مجموعه را یکی از 6 تعاونی زیر مدیریت می کند. 
تعاونی ستاد کل: 240 واحد
تعاونی مسکن زمینی: 1100 واحد
تعاونی آماد پشتیبانی: 2776 واحد
تعاونی مسکن هوا فضا: 810 واحد
تعاونی رزمنده: 2400 واحد 
تعاونی لشگر 27: 1180 واحد 

امکانات برج خرازی چیتگر​​​​

1- پارکینگ
2- انباری
3- شوتینگ
4-سالن ورزشی
5- سالن اجتماعات
6- سیستم اطفا حریق
7-سیستم سرمایش و گرمایش: چیلر مرکزی
8- دارای 4 لاین آسانسور
9- دسترسی به حکیم ، همت، بلوار پژوهش، اتوبان شهید فهمیده می باشد
10- نزدیک مراکز توریستی ایران مال، شهر بازی هزار و یک شب، دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاه شناسی و خرگوش دره می باشد
11- این پروژه در کنار روستای وردیش واقع شده است
12- در نزدیکی مترو ورد آورد، چیتگر و ایران خودرو است.
 
امکانات رفاهی شهرک شهید خرازی :
سالن ورزشی ، سالن اجتمائات ، گرمایش و سرمایش مرکزی ، لابی هتلینگ ، شوتینگ ، سیستم اعلام و اطفا حریق و سیستم مانیتورینگ از امکانات قابل توجه برج ها میباشد.
همچنین همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد بنا به تعبیه امکاناتی از قبیل درمانگاه ، تره بار ، مسجد ، مدرسه ، زمین چمن مصنوعی و مراکز تجاری و اداری ، ساکنین نیازی به خارج شدن از شهرک پیدا نخواهند کرد.
قرارداد ساخت پروژه شهید خرازی
قرارداد ساخت پروژه خرازی تا این لحظه به صورت علی الحساب پایه متری 5.700.000 میلیون تومان محاسبه گردیده است که شامل بخشی از اعضای لشگر 27 ، رزمنده و نیروی زمینی که انتخاب واحد نشده اند می شوند.
نحوه خرید و فروش امتیازهای پروژه خرازی
تعاونی های فعال در شهرک خرازی ابتدای امر نقل و انتقال امتیاز ها را بسته نگه داشته و به همین دلیل اعضایی که قصد فروش امتیاز خود را داشنتد می بایست به صورت وکالتی معاملات را انجام می دادند که به سبب شرایط حقوقی این نوع از معاملات روند مناسبی نبود.
امتیاز های این شهرک به سبب فعالیت چندین تعاونی به صورت همزمان؛ می بایست موردی بررسی شود و بسته به پیشرفت پروژه و واریزی های صورت گرفته توسط اعضا قیمت نهایی تعیین شود و لازم به ذکر است که اکثر پروژه های خرازی از مرحله ی فروش واریزی امتیاز خارج شده و بصورت متری خرید و فروش میشود که بسته به جای گیری و جهت و طبقه ی هر واحد قیمت ها متغییر می باشد و برای خرید امتیاز پروژه شهرک خرازی با مشاوریناملاک بهنام در ارتباط باشید تا علاوه راهنمایی جهت خرید و فروش واحد ها؛ تحلیل های مربوط به هر بلوک از نظر شرایط پیشرفت؛ موقعیت قرارگیری در شهرک و مزایای آن ها را کسب کرده و با اطلاع کامل از شرایط واحد ها خرید مناسبی داشته باشید.
مقایسه قیمت آپارتمان در شهرک شهید خرازی با سایر پروژه ها
واحد‌های موجود در پروژه خرازی دارای تیپ ها و متراژ های متفاوتی می باشند. قیمت آپارتمان در شهید خرازی با توجه به متراژ آن و طبقه ای که در آن قرار می گیرد، تعیین می شود. قیمت آپارتمان در شهرک شهید خرازی بر عکس دیگر پروژه ها، تا زمان تحویل برای خریدار اولیه زیاد تغییری نمی کند. بعد از چند سال فروش آن آپارتمان ها سودی چندین برابر برای صاحبان آنها خواهند داشت. قیمت آپارتمان در شهرک شهید خرازی اگر بالاتر هم باشد از سایر پروژه ها، مطمئنا امکانات بیشتری در اختیار ساکنین در ازای آن اضافه قیمت می گذارند.
 
قیمت پروژه شهید خرازی بر چه اساسی محاسبه می شود؟
همه تعاونی های پروژه خرازی انتخاب واحد کرده و واحدهای آنها مشخص شده اند.  همه واحدها  دفترچه مالکیت دارند. و در دفتر تعاونی خود، قابل انتقال و واگذاری می باشند. قیمت پروژه شهید خرازی بر طبق متراژ واحدها، طبقه واحدها، نوع نقشه یا تیپ واحدها، ویو هر واحد و تعیین بلوک آنها تعیین می شود و بسیار متغیر می باشد. هر واحد که کوچکتر باشد زودتر فروش می رود. طبقات بالا در این پروژه از قیمت بالاتری برخوردار هستند. موقعیت هر بلوک هم در قیمت واحدها تأثیر دارد. ویو واحدها هم در بالا رفتن قیمت مؤثر می باشد. بهتر است برای کسب اطلاعات در مورد میزان پیشرفت و قیمت پروژه شهید خرازی با کارشناسان مسکن صدف تماس بگیرید.
نحوه خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی تهران
اوایل خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی تهران به ‌صورت خرید امتیاز بود و امتیازات هم با توجه به تعاونی سازنده متفاوت بود. اما حالا در بلوک هایی که انتخاب واحد آنها به اتمام رسیده است، خرید آپارتمان در شهرک شهید خرازی تهران به صورت متری انجام می شود. خرید آپارتمان در بقیه بلوک ها مثل قبل به شکل واریزی و حق امتیاز صورت می گیرد. همه خرید و فروش های پروژه خرازی در دفتر تعاونی ها انجام می شود. همه امتیازها دفترچه و قرارداد دارند و بعد از فروش قابل انتقال هستند. سند نهایی به آخرین مالک داده می شود.

بلوک بندی شهرک شهید خرازی

طراحی شهرک خرازی به گونه ای می باشد که در مجموع 44 بلوک را برای آن شاهد هستیم که با نام های A B C نام گذاری شده اند. برج های شهرک خرازی در 5 ردیف قرار گرفته و در هر ردیف تعداد برج ها متفاوت می باشد. بلوک های این مجموعه در ردیف های جلویی 32 طبقه بوده و در ردیف های عقبی 25 طبقه می باشند که تعداد واحدهای هر طبقه بسته به تیپ و پلان طراحی شده برای برج متفاوت است.
ترتیب قرار گیری بلوک ها در فضای شهرک به صورت زیر می باشد که با توجه به نام گذاری ها می توان موقعیت هر بلوک و تعاونی مورد نظر را مورد ارزیابی قرار داد.
 • تعاونی آماد: شامل بلوک های  c3 c4 c7 c8 a3 a4 b3 b4
 • تعاونی رزمنده: شامل بلوک های  a7 a8 a9 a10 a13 a14 b7 b8 b9 b10 b13 b14 c5 c6
 • تعاونی هوا فضا: شامل بلوک های  a1 a2 b1 b2
 • تعاونی لشکر 27: شامل بلوک های  d1 d2 d3 d4 a15 a16 b15 b16
 • تعاونی ستاد کل: شامل بلوک های  c1 c2
 • تعاونی نیروی زمینی: شامل بلوک های  a5 a6 a11 a12 b5 b6 b11 b12
نقشه و پلان برج های شهرک خرازی
برج های پروژه خرازی دارای 3 تیپ متفاوت می باشند لذا مجموع واحدهای هر برج، واحدهای موجود در طبقات، متراژ و همچنین نقشه واحدها متفاوت می باشد. جانمایی تیپ های متفاوت برج های این پروژه که با نام های A,B,C   نام گذاری شده اند به شکل زیر می باشد.
 برج های تیپ A
 برج های تیپ B
 برج های تیپ C
 
​​پلان و نقشه پروژه خرازی سپاه منطقه 22 دارای 4 تیپ A, B, C, D می باشد.
پلان و نقشه تیپ A شهید خرازی اردستانی
برج های تیپ A مستطیل شکل هستند و دو برج تیپ A کنار هم و در وسط دو برج با تیپ B قرار دارند همانطور که در شکل مشاهده میکنید به صورت B, A, A, B قرار گرفته اند. و هر برج تیپ A دارای 29 طبقه که شامل 25 طبقه مسکونی، 3 طبقه  منفی و 1 طبقه لابی می شود و در هر طبقه ما 6 واحد که در کل دارای 150 واحد می شود چون برج دارای 25 طبقه مسکونی می باشد در نتیجه 25 ضرب در 6 برابر با 150 واحد می شود که دارای متراژ های 128 متری، 104 متری، 27 متری ، 115 متری، 110 متری و 128 متری می باشد. 
واحد شماره 1: 127 متر 
واحد شماره 2: 104 متر
واحد شماره 3: 128 متر
واحد شماره : 115 متر
واحد شماره 5: 110 متر
واحد شماره 6: 128 متری
می باشد.
بررسی پلان و نقشه واحدهای A در تعاونی مسکن هوا فضا : این تعاونی شامل واحدهای A1، A2  تعاونی می باشد که واحدهای شماره 1 و 2 و 3 دارای ویو شهر بازی هزار و یک شهر می باشد.بهترین نقشه مربوط به واحدهای 1 و 2 می باشد که از پرتی کمتری نسبت به واحد 3 برخوردار است.
​​​​​​بررسی پلان و نقشه واحدهای A در تعاونی مسکن قدس : این تعاونی شامل واحد های A3 ,A4 می باشد ، این واحد ها از نظر چشم انداز و ویو مانند تعاونی مسکن هوا فضا می باشد در واقع دارای موقعیت یکسان هستند.
 
بررسی پلان و نقشه واحدهای A در تعاونی مسکن نیروی زمینی : این تعاونی شامل واحد های A5 , A6 , A11 , A12  می باشد. تیپ بلوک A در این تعاونی ویو و چشم انداز خاصی ندارد. در بلوک های A5 , A6 نقشه بر عکس می شود.
بررسی پلان و نقشه واحد های A در تعاونی مسکن رزمنده : این تعاونی شامل واحدهای A7, A8 , A9 , A10 می باشد. تیپ بلوک A در این تعاونثی دارای ویو و چشم انداز خاصی نمی باشد. بلوک A7 , A8  مثلث برعکس بوده و A9 , A10 از نظر نقشه معکوس آنها هستند.
بررسی پلان ونقشه واحد های A در تعاونی مسکن لشگر 27 : این تعاونی شامل واحد های A15 , A16  می باشد. نقشه آنها به صورت مثلث برعکس می باشد. واحد های A16 دارای چشم انداز و ویو باز هستند. این بلوک واحد های 127 متری ، 110 متری و 108 متری دارای ویو به سمت حکیم می باشند و دارای نور جنوب هستند.

​​​​​​​
پلان و نقشه تیپ B شهید خرازی اردستانی

برج های تیپ B به شکل مربع بوده و دو طرف برج های تیپ A قرار دارند و دارای 23 طبقه که شامل 20 طبقه مسکونی 2 طبقه منفی و 1 طبقه لابی می شود. هر طبقه 8 واحد با متراژ تقریبی 110 متری را داراست. که 8 ضرب در 20 در مجموع دارای 160 واحد می باشند.
واحد های شماره 1 : 105 متری
واحد های شماره 2 : 110 متری
واحد های شماره 3 : 116 متری 
واحد های شماره 4 : 105 متری
واحدهای شماره 5 : 110 متری 
واحد های شماره 6 : 112 متری
 واحدهای شماره 7 : 113 متری
واحد های شماره 8 : 110 متری 
می باشد.
بررسی پلان و نقشه واحدهای B در تعاونی مسکن هوا فضا : این تعاونی شامل واحدهای B1 , B2 می باشد. که واحدهای شماره 1 و 2 و 3 و 4 ویو و چشم انداز شمالی و باز دارند و واحد های شماره 5 و 6 و 7 و 8 دارای چشم انداز جنوبی و رو به واحد های نیروی زمینی ارتش دارند.
بررسی پلان و نقشه واحدهای B در تعاونی مسکن دو کوهه : این تعاونی دارای واحدهای B3 , B4  می باشد. که واحد های شماره 1 و 2 و 3 و 4 ویو و چشم انداز شمالی و باز دارند و واحد های 5 و 6 و 7 و 8 دارای ویو جنوبی و رو به واحدهای رزمنده دارند.
بررسی پلان و نقشه واحدهای B در تعاونی مسکن رزمنده : این تعاونی دارای واحد های B7 , B8 , B9 , B10 هستند که بلوک B9 واحدهای شماره 1 و 8 دارای چشم انداز اردستانی هستند و بقیه واحد ها ویو خاصی ندارند.
بررسی پلان و نقشه واحدهای B در تعاونی مسکن نیروی زمینی : این تعاونی دارای واحدهای B5 ,B6, B11 , B12 می باشد که بلوک B12  واحدهای 4 و 5 ویو شرق را دارد.
بررسی پلان و نقشه واحد های B در تعاونی مسکن لشگر 27 : این تعاونی دارای واحدهای B15 , B16  می باشد. که بلوک B16 واحد های 4 و 5 و 6 و 7 و 8 داری ویو باز می باشد.
​​​​​​​
پلان و نقشه تیپ C شهید خرازی اردستانی
​​​​​​​
برج های تیپ C در دو ردیف کناری اول پروژه از سمت همت قرار دارد و  در واقع در 4 جهت مختلف می باشند که به شکل 8 ضلعی هستند و دارای 29 طبقه شامل 25 طبقه مسکونی 3 طبقه پارکینگ و 1 طبقه لابی می باشد. در هر طبقه 8 واحد با متراژ تقریبی 110 متری وجود دارد که 8 ضربدر 25 می شود 200 واحد در کل.
واحدهای شماره 1 : 119 متری
واحد های شماره 2 : 109 متری
واحدهای شماره 3 : 109 متری
واحدهای شماره 4 : 122 متری
واحدهای شماره 5 : 122 متری
واحدهای شماره 6 : 109 متری
واحد های شماره 7 : 109 متری
واحدهای شماره 8 : 119 متری
بررسی پلان و نقشه واحدهای C در تعاونی مسکن ستاد کل : این تعاونی دارای واحدهای C1 , C2  می باشد. که واحدهای 1 و 2 و3 و4 و8 در این بلوک ها دارای ویو خوبی هستند.
بررسی پلان و نقشه واحدهای C در تعاونی مسکن آماد پشتیبانی : این تعاونی دارای واحدهای C3 , C4  می باشد. که واحدهای 1 و 2 و 3 و 4 و 5 در این بلوک ها دارای ویو خوبی می باشد. 
بررسی پلان و نقشه واحدهای C در تعاونی مسکن رزمنده : این تعاونی دارای واحد های C5 , C6  می باشد. واحدهای 1 و 5 و 6 و 7 و 8 دارای ویو جنوبی و باز می باشند.
پلان و نقشه تیپ D شهید خرازی اردستانی
برج های تیپ D از سمت همت آخر پروژه و از سمت حکیم ابتدای پروژه خرازی قرار دارند. این بلوک ها دارای 23 طبقه شامل 20 طبقه مسکونی و 2 طبقه پارکینگ و 1 اطبقه لابی می باشد هر طبقه شامل 6 واحد با متراژ تقریبی 110 متر می باشد.
 
 
 
واحد‌های موجود در پروژه خرازی دارای تیپ ها و متراژ های متفاوتی می باشند. قیمت آپارتمان در شهید خرازی با توجه به متراژ آن و طبقه ای که در آن قرار می گیرد، تعیین می شود. قیمت آپارتمان در شهرک شهید خرازی بر عکس دیگر پروژه ها، تا زمان تحویل برای خریدار اولیه زیاد تغییری نمی کند. بعد از چند سال فروش آن آپارتمان ها سودی چندین برابر برای صاحبان آنها خواهند داشت. قیمت آپارتمان در شهرک شهید خرازی اگر بالاتر هم باشد از سایر پروژه ها، مطمئنا امکانات بیشتری در اختیار ساکنین در ازای آن اضافه قیمت می گذارند.