سهام بتاجا امروزه در بازار بورس و میان سهام‌های دیگر به یک موضوع داغ تبدیل شده و ممکن است شما هم به همین دلیل خواندن این مقاله را انتخاب کرده باشید. منظور از سهام بتاجا، متراژ بنای مفیدی است که در پهنه D تهران قرار گرفته و ارتش جمهوری اسلامی با طرحی به همین نام شروع به عرضه آن‌ها با قیمت قطعی و شرایط ایده‌آل به ارتشیان با سنوات ارتشی 15 سال به بالا نمود. اگر چه طبق آخرین اعلام تعاونی ثبت‌نام جدیدی نخواهد بود و تمام سهام‌ها به کارکنان ارتش واگذار گردیده است. اما سایت فایل 22شرایط مناسبی را برای خرید و فروش این سهام به وجود آورده که برای اطلاع از آن‌ها  لازم است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سهام بتاجا

از قوانین مربوط به سهام بتاجا چه می‌دانید؟

 سهام بتاجا یا 50 متری و 20 متری چیتگر به عنوان یکی از مدرن‌ترین پروژه‌های منطقه 22 تهران نام برده می شود که توسط بنیاد تعاون ارتش در چندین فاز با نام‌های پهنه‌های A.B.C.D.E ساخته شد. این طرح در منطقه مسکونی، توریستی، شمال باغ ملی و نزدیکی مرکز خرید ایران مال احداث گردیده است. برای خرید ملک، زمین و یا آپارتمان در چیتگر تهران، به سایت فایل 22 مراجعه کنید.

مراکز مهم اطراف شهرک چیتگر

 • دریاچه شهدای خلیج فارس- ضلع شرقی شهرک چیتگر
 • آبشار تهران- ضلع شرقی شهرک چیتگر
 • باغ ملی گیاه‌شناسی – ضلع جنوبی شهرک چیتگر
 • پارک جنگلی- ضلع جنوبی شهرک چیتگر
 • مرکز تجاری بام لند
 • ایران مال – بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی و تجاری ایران
 • شهربازی هزار و یک شهر- ضلع شمالی شهرک چیتگر

با توجه به اینکه سهام بتاجا به نام ارتش است و خریداران به قیمت قطعی آن‌ را خریداری می‌کنند، پس تورم و هزینه‌ی زمین ارائه نمی‌دهند. پس این سرمایه‌گذاری بسیار سود‌آور خواهد بود. برای خرید ملک و شرکت در این سرمایه‌گذاری سودآور می‌توانید به سایت فایل 22 مراجعه نمایید.

سهام بتاجا

سرمایه‌گذاری در سهام بتاجا شهرک چیتگر

شهرک مسکونی چیتگر در منطقه 22 شهر تهران بعد از شروع طرح بتاجا توجه افراد زیادی را به خود جلب نمود. این طرح تا 20000 واحد مسکونی را در اختیار ارتشیان محترم قرار داد و افراد زیادی را خوشحال از تصمیم خود در سرمایه‌گذاری سهام بتاجا گرداند.

شما برای سرمایه‌گذاری در سهام بتاجا دو راه پیش رو دارید که عبارتند از:

 • راه اول، خرید سهام بتاجا است که شما به عنوان خریدار این سهام لازم است حتما در پیش فروش آپارتمان دریاچه خلیج فارس شرکت و ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما؛ به دلیل متقاضیان بی‌شمار ممکن است با قیمت‌های مختلفی مواجه شوید. سهام در اصل بخشی از یک ملک است که توسط افراد مختلفی خریداری می‌شود و یک سرمایه‌گذاری عالی به شمار می‌رود. در حال حاضر در خصوص پروژه‌های چیتگر دو نوع سهام وجود دارد که شامل سهام ویژه و سهام عادی می‌باشد. این دو سهام را می‌توان این طور توضیح داد که قیمت هر یک متر سهام ویژه، 1800000 میلیارد تومان و سهام عادی سهامی با قیمت 1700000 میلیارد تومان می باشد. شما می‌توانید با گرفتن وام در خرید سهام خود بهتر عمل نمایید.
 • راه دوم، خرید امتیاز سهام بتاجا است که ابتدا باید مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت واریز کرده و سپس اقساط پرداخت کنید. حال بستگی دارد شما برای پیش خرید آپارتمان به یک شرکت خصوصی مراجعه کنید یا شرکت‌های تعاونی مسکن که در هر مورد نکات قابل ذکری وجود دارد. شرکت‌های خصوصی واحد‌های خود را فقط در اختیار خریدارانی که شرایط پیش خرید واحد ( بودجه‌ی زیاد نیاز دارید) را دارند، ارائه می‌کنند. شرکت‌های تعاونی مسکن از آنجایی که طرف قرارداد ارگان‌های دولتی هستند، مبلغ کمتری نسبت به شرکت‌های خصوصی اعلام می‌نمایند. برای خرید امتیاز سهام می‌توانید از فایل 22، مشاور املاک آنلاین چیتگر، کمک بگیرید.

خرید سهام بتاجا بهتر است یا خرید امتیاز آن؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که هر فرد با توجه به شرایط مالی خود، یکی را انتخاب می‌کند. خرید سهام برای افرادی مناسب است که هدف سرمایه‌گذاری دارند و از آنجایی که آینده‌ی این منطقه بسیار روشن است، انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای خواهد بود. اما خرید امتیاز برای افرادی مناسب است که قصد سکونت در واحد‌های سهام بتاجا را دارند. پس انتخاب با شماست که سهام را خریداری کنید یا امتیاز آن را. شایان ذکر است که برای هر دو صورت می‌توانید به سایت فایل 22 مراجعه نمایید.

سهام بتاجا

شرایط خرید و فروش سهام بتاجا

اگر چه سهام بتاجا تنها برای کارکنان ارتش با سنوات بالای 15 سال در نظر گرفته شده است، اما شرایط ویژه‌ای نیز توسط دفاتر اسناد رسمی برای نقل و انتقال به نام ارتش خارج از سازمان یا اشخاص غیرنظامی به صورت وکالت بلاعزل به وجود آمد که می‌توانید از طریق ارتباط با مشاوران سایت فایل 22 از شرایط آن باخبر شوید.

متراژ واحدهای این سهام

خریداران سهام بتاجا می‌توانند هر واحد پهنه D را به صورت سهام 100 متری انتخاب کنند یا به صورت مشارکتی این کار را انجام دهند. نکته‌ی مثبت خرید مشارکتی افزایش متراژ و تجمیع سهام دو یا بیشتر خواهد بود.

تعداد بلوک‌ها، واحد‌ها و طبقات سهام بتاجا

مهندسان این طرح در مجموع 6 قطعه دارای 3 برج در ضلع غربی و 2 قطعه دارای 2 برج در ضلع شرقی را برای این پروژه در نظر گرفتند که متراژ هرکدام 116، 113، 110، 109 می‌باشد.

تعداد طبقات هر ساختمان 24 طبقه مثبت، یک همکف و 4 طبقه منفی است.

برای خرید واحدها و یا سرمایه‌گذاری در این سهام، به سایت فایل 22 مراجعه کنید.

زمان ثبت نام و قیمت سهام بتاجا

ارتش جمهوری اسلامی در شهریور سال 1398 به مدت یک سال ثبت نام سهام بتاجا را به قیمت متری 5 میلیون تومان برای اعضای ارتش قرار داد و بعد از اتمام دوره‌ی ثبت نام، هیچ وقت دوباره تمدید نگردید.

قیمت سهام 50 متری و 20 متری به شرح زیر می باشد:

 • سهام 50 متری

خریداران سهام بتاجا می‌بایست مبلغ 105 میلیون تومان را به تعاونی بتاجا واریز کرده و سپس یک مبلغ مشخصی را به شخص سهام‌دار که ممکن است سال ثبت نام و سنوات خدمتی او متفاوت باشد بین 330 تا 390 تومان پرداخت نمایند.

 • سهام 20 متری

خریداران سهام 20 متری نیز دقیقا شرایط مشابه با خریداران سهام 50 متری، می بایست بسته به سنوات و سال ثبت نام شخص سهام‌دار مبلغی بین 180 تا 200 میلیون را پرداخت نمایند. برای خرید این سهام‌ها، از مشاوران سایت فایل 22 کمک بگیرید.

سهام بتاجا

جمع‌بندی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط خرید و اطلاع از قیمت سهام بتاجا یا واحد‌های پهنه D می‌توانید با مشاوران سایت فایل 22 تماس حاصل فرمایید و مطمئن باشید به نتیجه‌ی بهتری در مورد تصمیم سرمایه‌گذاری خود در این طرح خواهید رسید.

شهرک چیتگر منطقه 22 تهران از 5 پهنه با نام های A-B-C-D-E تشکیل شده که 20،000 واحد را شامل می شود. سازنده این پهنه ها عمدتا بنیاد تعاون ارتش (بتاجا) ست.

طرح توانمندسازی بتاجا شامل سهام 50 متری و سهام 20 متری بوده که به کارکنانی تعلق میگیرد که سابقه سنوات آنها به بالای 15 سال رسیده باشد.

پهنه A در ابتدا بصورت سهام توانمند سازی به پرسنل عرضه شده سپس مالکان این سهام، سهام خود را تجمیع کرده و اقدام به انتخاب واحد در پهنه A نمودند. برج های این پهنه در سال های 1397-1398 تکمیل و مسکونی شدند.

پهنه B نیز شش برج مسکونی دارد که تکمیل و تحویل شده اند و در قالب سهام توانمند سازی به پرسنل عرضه شده، و هفت برج دیگر نیز انتخاب واحد شده و مالکان آن مشخص گردیده اند.

در حال حاضر صاحبان این سهام, شانس انتخاب واحد در پهنه D یا پهنه طبیعت که موقعیت مکانی آن در روبروی باغ ملی گیاهشناسی می باشند را دارا می باشند.

برای خرید و اطلاع از قیمت سهام و یا واحدهای انتخاب شده پهنه D چیتگر میتوانید با مشاوران فایل 22 تماس حاصل نمایید.